Meillä on kasvot

TURKULAINEN

Perinteikäs tilitoimisto

Tili-Koivu Oy on perinteikäs turkulainen tilitoimisto. Olemme toimineet jo yli 50 vuotta palvellen asiakkaitamme nykyaikaisilla tilitoimisto- ja taloushallintopalveluilla, ammattitaitoisen henkilökunnan voimin. Toimimme aktiivisesti niin aloittavien kuin toimintansa vakiinnuttaneiden pienten ja keskisuurten yritysten kanssa.

Pitkä kokemus

1.1.1968 Tauno Koivu jatkoi Tilitoimisto K. Saarinen -nimellä lankonsa Keijo Saarisen v. 1945 aloittamaa kirjanpito- ja lakitoimistoa. Toimisto sijaitsi Turussa Yliopistonkatu 10:ssä, jossa tilitoimisto toimi aina 1990-luvulle asti. Turun talousalue oli 1960- ja 70-lukujen taitteessa voimakkaassa kasvuvaiheessa mm. aktiivisen telakkatoiminnan, rakennustoiminnan ja metalliteollisuuden myötä.

Tauno Koivun tavoitteena oli alusta asti palvella asiakkaitaan kokonaisvaltaisesti siten, että asiakassuhteet ovat luottamuksellisia. Tätä ajatusta Tili-Koivu Oy on pitänyt johtotähtenä erilaisissa ajan tuomissa haasteissa. Siitä osoituksena osa asiakkaistamme toimii jo vähintään toisessa polvessa ja ovat edelleen asiakkaitamme.

1980-luvulla alkoi voimakas IT:n merkityksen kasvaminen. Taloushallinto muuttui nopeasti atk-pohjaiseksi ja tilikirjojen tilalle tuli atk-lomakkeita. Tauno Koivu muutti yrityksensä kommandiittiyhtiöksi vuonna 1984.

Perustajan lapset, Teija Neuvonen ja Toni Koivu, ovat tulleet yhtiön palvelukseen vuosina 1978 ja 1985.

1990-luvulla toiminnan rinnalle perustettiin Tili-Koivu Oy, johon sittemmin sulautettiin 2000-luvulla Tilitoimisto Tauno Koivu Ky.

Erilaisia Taloushallinnon IT-pohjaisia ratkaisuja syntyi 1990- ja 2000-lukujen taitteessa runsaasti. Sähköinen taloushallinto nosti päätään. Tili-Koivu Oy otti jo varhain sähköisen taloushallinnon osaksi palveluvalikoimaansa.

Sähköisen taloushallinnon myötä palveluvalikoimamme on laajentunut vastaamaan nykyajan haasteita. Ammattitaitoinen henkilökuntamme palvelee tänä päivänä yhä enemmän asiakkaitamme yrityskehityksen, suunnittelun, raportoinnin ja neuvontapalveluiden saralla.

Henkilökuntamme

Toni Koivu

Senior Advisor, HT

Puh. 0500 525 628
toni.koivu@aallon.fi

Teija Neuvonen

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 0400 789 732
teija.neuvonen@aallon.fi

Eemeli Koivu

Kehityspäällikkö, KTM

Puh. 050 403 9441
eemeli.koivu@aallon.fi

Eveliina Koivu

Kehityspäällikkö, KTM

Puh. 040 099 4743
eveliina.koivu@aallon.fi

Irina Kalleinen

Palvelujohtaja, KLT

Puh. 040 822 6116
irina.kalleinen@aallon.fi

Johanna Rouvali

Palkkahallintopäällikkö, KLT, PHT

Puh. 040 578 3758
johanna.rouvali@aallon.fi

Ansa Halonen

Tiimipäällikkö

Puh. 040 575 9407
ansa.halonen@aallon.fi

Anne Granvik

Controller

Puh. 040 530 7552
anne.granvik@tase-koivu.fi

Annina Ekman

Palkkahallinnon ja taloushallinnon asiantuntija, PHT ja Sertifioitu Procountor-osaaja

Puh. 044 750 0388
annina.ekman@aallon.fi

Henriika Söderlund

Palkkahallinnon asiantuntija

Puh. 050 303 7846
henriika.soderlund@aallon.fi

Teresa Liimatta

Palkkahallinnon asiantuntija

Puh. 050 557 2003
teresa.liimatta@aallon.fi

Pirkko Toivonen

Palkkahallinnon asiantuntija

Puh. 044 750 0381
pirkko.toivonen@aallon.fi

Leena Kantola

Taloushallinnon asiantuntija, KTM, KLT

Puh. 050 301 9855
leena.kantola@aallon.fi

Svetlana Vangonen

Taloushallinnon asiantuntija, auktorisoitu Procountor-osaaja

Puh. 044 750 0384
svetlana.vangonen@aallon.fi

Kati Renko

Taloushallinnon erityisasiantuntija, KLT

Puh. 050 303 7891
kati.renko@aallon.fi

Jaana Arminen

Tiimipäällikkö

Puh. 050 303 7855
jaana.arminen@aallon.fi

Eila Tolas

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 044 7500 387
eila.tolas@aallon.fi

Sanna Heikniemi

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 040 557 6248
sanna.heikniemi@aallon.fi

Eeva Aittomaa

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 050 370 0108
eeva.aittomaa@aallon.fi

Tero Laine

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 050 468 8836
tero.laine@aallon.fi

Tomi Kivikko

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 044 750 0386
tomi.kivikko@aallon.fi

Matti Kanerva

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 044 750 0383
matti.kanerva@aallon.fi

Natalia Serguina

Taloushallinnon asiantuntija

Puh. 050 303 7729
natalia.serguina@aallon.fi

Teemu Peltonen

Talouhallinnon asiantuntija trainee

Puh. 050 303 7818
teemu.peltonen@aallon.fi

Tiina Iltanen

Palkkahallinnon asiantuntija, PHT

Puh. +358 50 568 5151
tiina.iltanen@aallon.fi

Sarianne Mäkelä

Veroasiantuntija, juristi

Puh. 040 096 2849

Juha Välimäki

Tilintarkastuksen asiantuntija, KHT

Puh. 040 500 6648
juha.valimaki@tase-koivu.fi